Puls 1989

POLSKIE SUDETYIdealny Sejm to ten reprezentowany tylko przez prawicę - każda patologia zaczyna się od lewicy

20.01.2022 PROSTO w OCZY - Dekomunizacja sądów:

Rozmiar: 288547 bajtów

Rozmiar: 100245 bajtów

Rozmiar: 48605 bajtów

Rozmiar: 42061 bajtów

Rozmiar: 277769 bajtów

Rozmiar: 104226 bajtów

Rozmiar: 27105 bajtów

Rozmiar: 27111 bajtów

Czy tylko Minister Zdrowia (pandemii) POWINIEN "WISIEĆ"?:

Rozmiar: 1264053 bajtów

"Zakorzeniła się na świecie słabość, wydając świat na łup niegodziwców, którzy bezpiecznie nim władają, bo wiedzą, że ludzie, w trosce o dostąpienie raju, skłonni są bardziej do znoszenia krzywd, niż do ich pomszczenia"

https://zrzutka.pl/caj6sn

"Czarny Interes" - odbywa się pokaz premierowy filmu (na razie w jednym mieście) PROSIMY o WSPARCIE! - Konfederacja Korony Polskiej

https://zrzutka.pl/h88cvs


Czy Zachód dotarł do końca swojej historii? Europa i Polska wobec obecnego kryzysu

03.11.2021: "W jaki sposób prądy intelektualne sprzed dwóch stuleci kształtują infrastrukturę współczesnej cywilizacji? Czy Zachód dotarł już do końca swojej historii? Czy można zrozumieć krytyczny stan współczesnej Europy i problem jej zagubionego miejsca w świecie bez znajomości europejskiej historii politycznej w XIX i XX wieku?"


Pierwszy Publiczny Różaniec "na szaniec!" w Wałbrzychu - 09.10.2021 Piaskowa Góra "Pod Zegarem" godz. 15:00

TO NIE BYŁ KATOLICKI RUCH OPORU! Na przyszłość proszę przedstawiciela Stowarzyszenia im. ks. Piotra Skargi o niezapraszanie mnie na wydarzenie "STOP ABORCJI!", które nie jest wydarzeniem politycznym zmierzającym do zmiany ustroju miłościwie nam panujacego od 1989 roku.
Tylko zmiana ustroju spowoduje, że ten temat stanie się bezprzedmiotowy
- Ryszard Wieczorek, Konfederacja Korony Polskiej
Rozmiar: 202099 bajtów

Katolicki Ruch Oporu: Wydarzenie historyczne 18 stycznia 2020 w Monachium - "Acies Ordinata"

Rozmiar: 14186 bajtów


Fundacja Lepanto jest międzynarodową fundacją z siedzibą w Rzymie, która ma na celu obronę zasad i instytucji cywilizacji chrześcijańskiej. Przewodniczy jej prof. Roberto de Mattei

Fundacja Lepanto walczy w szczególności o obronę:

a) życie ludzkie od poczęcia do naturalnej śmierci, przeciwko wszelkim formom manipulacji "biopolitycznej";
b) naturalna rodzina, jedna i nierozerwalna, przed wszelkimi próbami wywłaszczenia jej fundamentów;
c) własność prywatna, zaatakowana przez konfiskatę socjalizmu współczesnego państwa i oligarchów ideologiczno-finansowych;
d) państwa narodowe, wywłaszczone ze swojej suwerenności przez potentatów, którzy dążą do utopii powszechnej republiki antychrześcijańskiej;
e) chrześcijańska tradycja religijna i moralna, zaatakowana przez "dyktaturę relatywizmu".

Praca nad pracą i nauka dla wszystkich wyznania marksistowskiego - zero o ustroju


Szczegółowy plan czasowy powyższego spotkania Duszpasterstwa Przedsiębiorców "TALENT"

Odwrócona msza - wałbrzyscy katolicy ściśle uwiązani do władzy ludowej nie tylko od 1989 roku, pozostają złączeni w jedności jak kobieta i mężczyzna.

09.10.2021

Na co dzień celebracja mszy sprawowana jest przez księży przodem do ołtarza a plecami do wiernych. Odwrotnie, twarzami do wiernych zwracano się w PRL-u, "jak za Gierka" i przez innych, jak w pozostałych parafiach Wałbrzycha i dlatego też odwrotnie, nie po Rzymsku, odbyła się ta jubileuszowa msza, co widać po usytuowaniu mszału i ukwieconych wazonach przed ołtarzem, na miejscu księdza trwającego w ścisłych ramach Mszy Trydenckiej (2 niedziela każdego miesiąca godz. 16:00).

Tłumów nie było co było, jest i będzie przewidywalne dopóty dopóki nie wywieziemy 85 % Wałbrzyszan na Sybir, czyli na wschodnią część od Uralu. Można to uczynić poprzez Parlament Polski. Z pewnością zainteresowałaby się nimi władza ludowa Chin, bo mnie obie władze w ogóle nie interesują.

Przybyły na świętowanie rocznicy powołania Parafii Św. Jerzego i Matki Bożej Różańcowej w Wałbrzychu-Biały Kamień A.D. 07.10.2021 przedstawiciel mediów władzy ludowej, wyraźnie podkreślał maseczką na swoim lewym wizerunku odbicie słusznego kursu, jaki władza Wałbrzycha obrała w dziedzinie pogrzebania cywilizacji żywo określanej jako cywilizacji życia, dla celów wymazania resztki Rzymskości z umysłów ludzkich.

Spóźnionemu o kilka minut na mszę Romanowi Szełemej niezwłocznie sprezentował z psiego obowiązku kilka fotek, co mogło być trudne ponieważ przebywałem w ławce ze znaczkiem "Pobudki" na marynarce tuż za "Ławą Samorządową" - w "Radzie Parafialnej", wyraźnie zostawiając dwa miejsca jej przedstawicielom. Nikt jednak nie przysiadł się. Ojciec Pio nie będzie im przypominać że "Komuniści nie nadają się do sprawowania władzy...", nie ma takiego zainteresowania w wałbrzyskich parafiach - prócz Parafii Św. Józefa Oblubieńca w Wałbrzychu-Sobięcinie, gdzie powstało jedno ze stowarzyszeń mocniejszej Fundacji Batorego Georga Sorosa.

Do "Ławy Samorządowej" pierwsza przybyła przedstawicielka władzy ludowej Białego Kamienia Krystyna Olanin, w maseczce, z którą wymieniłem kilka słów, bez maseczki, na okoliczność pewnej znajomości w przeszłości. Jak tylko przybyła siedzący w drugim rzędzie ław ksiądz - niewielu ich, a wśród nich były parafianin przywołał panią "Krysię" słowami "Szczęść Boże!", która być może w odpowiedzi, której nie dosłyszałem, "zrobiła oczko" do znajomego.

Pasterz Diecezji Świdnickiej Biskup Marek Mendyk w krótkim apolitycznym wystąpieniu - zero o ustroju, nie zapomniawszy o peanach na rzecz "gospodarza" miasta Wałbrzycha, zakończył je zdaniem: "Różaniec - to się bardzo opłaca!". Przypomniał też aby obdarować oklaskami towarzyszący mu chór, co zebrani posłusznie uczynili.

To, że gospodarz Wałbrzycha się spóźnił to "nic wielkiego", wielu tak robi, ale jako przedstawiciel fałszywej religii i ustroju (Żydo-komuny) nie widziałem go ani przystępującego do komunii, ani klęczącego. Kiedy pan Prezydent wstawał pani "Krysia" też, nawet w nieoczekiwanych na to momentach, a pozycja klęcząca została zaprezentowana tzw. "przysiadem narciarza" - pośladki spoczywały na siedzisku a kolana w powietrzu, podtrzymywane niezmienną pozycją stóp, ubranych w bordowe ręcznie szyte buty przypominające buty Papieża Jana Pawła II.

Ryszard Wieczorek
Konfederacja Korony Polskiej - PROGRAM---PROGRAM OD RAZU
NORYMBERGA 2.0

Rozmiar: 127561 bajtów

V Festiwal Teologii Politycznej// Cyprian Norwid//Polska [1/3] - "Norwid. Polska // Sztuka // Przyszłość"!


Autor: Teologia Polityczna dla: pulswalbrzycha@puls1989.pl
Data: 12.11.2019
Testament Bukowskiego. Norymberga dla komunizmu [TPCT 189]

Testament Bukowskiego. Norymberga dla komunizmu [TPCT 189]


Testament Bukowskiego. Norymberga dla komunizmu [TPCT 189]

Testament Bukowskiego. Norymberga dla komunizmu [TPCT 189]

W tym numerze zastanawiamy się nad zagadnieniem nierozliczenia komunizmu i jego zbrodni. Czy możliwy jest konsensus w ocenie ideologii komunistycznej? Czy dziś nadal można próbować rozliczyć jego działania? Czym jest świat postkomunistyczny i czego możemy dowiedzieć się z tej lekcji? Czy Zachód może skonfrontować się z potrzebą rewizji oceny tej ideologii?Wejście

Apel Władimira Bukowskiego o sąd nad komunizmem

Apel Władimira Bukowskiego o sąd nad komunizmem
2019-11-11
Niedawno zmarły rosyjski dysydent Władimir Bukowski do końca życia niestrudzenie dążył do rozliczenia zbrodni komunistycznych. Wraz z Renato Cristinem zaapelował o powołanie trybunału, którego zadaniem miałoby być osądzenie zbrodniarzy komunistycznych.

Łukasz Kamiński: Jest późno, lecz nie za późno

Łukasz Kamiński: Jest późno, lecz nie za późno
2019-11-12
W Albanii jak w soczewce skupiły się wszystkie problemy z rozliczeniem komunistycznych zbrodni. Mimo iż w wielu przypadkach wciąż żyją zarówno ofiary, sprawcy, jak i świadkowie, żadne z wszczętych śledztw nie zakończyło się procesem i wyrokiem skazującym.

Norymberga, czyli o tym co nie zostało zrobione. Rozmowa z Wojciechem Tomczykiem

Norymberga, czyli o tym co nie zostało zrobione. Rozmowa z Wojciechem Tomczykiem
2019-11-12
Sala sądowa jest właściwym miejscem do osądzenia totalitaryzmów i ich przywódców. W wypadku komunistów nie skorzystaliśmy z tej szansy, ponieważ zwycięzców się nie sądzi. A to ich aksjologia, czy właściwie idea ? nihilizm ? wydaje się święcić triumfy we współczesnym świecie.

Apel Władimira Bukowskiego o sąd nad komunizmem

Marek Jurek: Nieobecność antykomunizmu
2019-11-12
Tak UNESCO, jak i cała opinia międzynarodowa nigdy nie uważała, że upamiętnienie miejsc zbrodni komunistycznych stanowi uniwersalny obowiązek pamięci. Wszystko to było co najwyżej sprawą skupionych na sobie, peryferyjnych narodów i zapatrzonych w przeszłość organizacji społecznych.

Perspektywa 30 lat. Czy można jeszcze osądzić komunizm? Rozmowa z Janem Żarynem

Perspektywa 30 lat. Czy można jeszcze osądzić komunizm? Rozmowa z Janem Żarynem
2019-11-12
Analizując komunizm jako długo trwającą, długo dłużej niż III Rzesza, próbę zniszczenia człowieka i uformowania zbiorowego monstrum, możemy powiedzieć, że jest on zjawiskiem w historii niepowtarzalnym.

Długie życie komunizmu. Rozmowa z Filipem Memchesem

Długie życie komunizmu. Rozmowa z Filipem Memchesem
2019-11-12
Dzisiaj borykamy się nie tyle z komunistyczną przeszłością, ile z tym, jak elity rozliczyły ten komunizm po roku 1989. Konkretnie chodzi o tę część elit, która miała coś do powiedzenia przez większość okresu III RP, o ludzi sprawujących rząd dusz.

Dekomunizacja niedokończona. Rozmowa z Łukaszem Jasiną

Dekomunizacja niedokończona. Rozmowa z Łukaszem Jasiną
2019-11-12
Brak obrachunku z komunistyczną przeszłością jest dla nas ogromnym problemem w politycznej codzienności. Musimy sobie to powiedzieć prosto w twarz: to grzech założycielski współczesnej Polski.

Grzegorz Górny: Fatum krąży nad Polską, czyli zbrodnia bez kary

Grzegorz Górny: Fatum krąży nad Polską, czyli zbrodnia bez kary
2019-11-12
"Solidarność" była ruchem tych, którzy nie ulegali "odruchom Pawłowa", ponieważ nie dali się zniewolić. Zniewolić nie tylko opresyjnej instytucji totalitarnego państwa, lecz również fatalizmowi, beznadziei czy poczuciu nieubłaganego determinizmu historycznego.

Recenzja książki Chantal Delsol: Kamienie węgielne. Na czym nam zależy?

Recenzja książki Chantal Delsol: "Kamienie węgielne. Na czym nam zależy?"
2019-11-12
Współczesne szaleństwo transhumanizmu i tendencje palingenetyczne, jak określa je w swojej książce Delsol, przypominają niepokojącą aktualność słów Aleksandra Wata, który proces komunistycznego przerabiania człowieka na wzór sowiecki określił mianem pierekowki duszy.


Spory graniczne

20.09.2021

 

Spory graniczne [TPCT 286]

Granica nie tylko z powodów czysto utylitarnych stanowi pewną możliwość zakreślania porządku decyzji wspólnoty politycznej. Jest też konstrukcją, która realnie opisuje jej odrębność w różnych wymiarach kulturowych, społecznych czy politycznych. Dlatego w tym numerze sięgamy po ten centralny temat filozofii politycznej, aby na nowo prześledzić we współczesnych wyzwaniach rolę granicy i tego, co ona definiuje.

Czytaj więcej

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu
 
Marek Jurek: Stoimy na granicy

We współczesnej Europie ciągle widać, co stanowi samą istotę państwowej granicy. To nie kwestia izolacji, ale gwarancji, że na danym obszarze obowiązują prawa ustanowione przez żyjącą tam wspólnotę. W tym sensie granica jest afirmacją demokracji, suwerenności narodu nad jego terytorium.
Marek A. Cichocki: Samozatrucie

Usuwając ze świata wszelkie granice, wcale nie uczynimy go lepszym, za to możemy całkowicie zniszczyć samych siebie.
Paweł Kaczorowski: O państwie, granicach i sytuacja... granicznych

Egzaminować państwo z jego funkcji, orzekać, sprawdzać, czy je spełnia, czy nie i czy zatem mamy tu do czynienia rzeczywiście z państwem, można i trzeba przede wszystkim w obrębie jego granic, na obszarze, który one wyznaczają, na obszarze, który państwo określiło jako obszar jego kontroli. I właśnie po to są linie graniczne, aby wyznaczyć ten obszar nad którym państwo, jak zapewnia, niepodzielnie panuje.
Tomasz P. Terlikowski: Między gościnnością a obroną granic

Katolickie rozumienie polityki, choć dostarcza odpowiedzi na pytania związane z życiem politycznym, to często nie mogą być one ujęte w jednoznaczne odpowiedzi. W myślenie katolickie wpisana jest świadomość konfliktu rozmaitych wartości, a także osobistej odpowiedzialności polityków czy osób podejmujących decyzje, której nie zdejmuje z nich nauczanie Kościoła.
Grzegorz Balawajder: Granica państwa jako kategoria wielowymiarowa

Rozwój historyczny granicy państwowej świadczy o tym, że nie jest to kategoria stała w czasie i linearna w formie. Wraz z rozwojem państw oraz postępującymi przekształceniami w obrębie struktur państwowych, granica ewoluuje.
Joanna Hańderek: Transgresje - wymiar egzystencjalny

Czym jest transgresja? W perspektywie filozoficznej można powiedzieć, że to przekraczanie granic, przechodzenie przez zakreślone ramy kulturowych norm, społecznych oczekiwań, czy bycie pomiędzy. Transgresje to wymiar egzystencjalny, w którym człowiek poszukuje swej tożsamości w opozycji do zastanych wzorców czy społecznych, kulturowych koncepcji.
Cichocki, Gawin, Karłowicz o granicy

W tej nowej kulturze granice są moralnym skandalem, nie powinno być granic między kulturami, państwami, płciami, między ludźmi. Okazuje się, że bez granicy żaden porządek ani żadna tożsamość istnieć nie może.
Felietony
Jan Rokita: O kopnięciu stolika

Nawet poważni analitycy zagraniczni złapali się na "lunatyczną" propagandę, krok po kroku wskazując dalekosiężne skutki kopnięcia unijnego stolika przez Polskę.

Zbiórki
Ostatni moment! Dołącz do grona współwydawców zbioru "Myśląc z Janem Pawłem II"

Przygotowujemy do wydania zbiór dziesięciu Wykładów Janopawłowych, które zostały wygłoszone na Papieskim Uniwersytecie św. Tomasza z Akwinu (Angelicum) w Rzymie, w roku akademickim 2020/2021. Dołącz do grona darczyńców!

Wydarzenia
[REJESTRACJA] V Festiwal Teologii Politycznej - Cyprian Norwid. Polska // Sztuka // Przyszłość

Przed nami piąta edycja Festiwalu Teologii Politycznej! Podczas kolejnych spotkań śledzimy kierunki przebiegu życia i twórczości Cypriana Norwida. Pierwsze spotkanie - NORWID. POLSKA - zacznie się w środę, 6 października o godzinie 19.00. Serdecznie zapraszamy! Uwaga: rejestracja na poszczególne spotkania jest obowiązkowa!

Trzeci Punkt Widzenia
O niepodległości Ukrainy, książce Sohraba Ahmariego i filmie "Gra szpiegów"

Obejrzyj nowy odcinek programu telewizyjnego "Trzeci Punkt Widzenia". Gospodarze programu rozmawiali o: 30. rocznicy niepodległości Ukrainy, książce "Nieprzerwane nici" i filmie "Gra szpiegów".

Z Fundacji Świętego Mikołaja
Poznaj tegorocznych uczestników Akademii Liderów. Zuzia i projekt TeenCademy

Akademia Liderów Fundacji Świętego Mikołaja to program szkoleniowy dla osób w wieku 16-20 lat, które chcą nauczyć się prowadzić samodzielnie projekty społeczne. Zapraszamy na kolejny odcinek cyklu artykułów o uczestnikach Akademii w 2021 roku i ich projektach.
Darczyńcy
Dzięki Państwa hojności kolejne numery "Teologii Politycznej Co Tydzień" będą ukazywały się w 2021 roku

Za nami zbiórka na wydawanie kolejnych numerów "Teologii Politycznej Co Tydzień" w 2021 roku, w której wzięły udział 94 osoby. Dziękujemy za Państwa hojność i dołączenie do grona współwydawców naszego tygodnika!

 
Tę wiadomość możemy wysyłać do Państwa ze specjalnego programu - który ułatwia nam dotarcie z informacjami do skrzynek e-mailowych - dzięki finansowemu wsparciu Narodowego Instytutu Wolności w ramach środków z Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich.
Facebook
Instagram
Website
 
Twitter
 

 

 


Żydowski desant nad Wisłą

Rolnictwo czy pseudo ekologia

Na granicy polsko-białoruskiej leży przesyłka dla Niemiec. Czy Polska wręczy awizo Angeli Merkel?

Zdrowy ustrój nie kondominium

Białe małżeństwo ulicy i zagranicy

Nie jesteś paszą dla trutni

Jak "okrągłostołowi" oraz nasi "przyjaciele" z zagranicy "opiłowują" pracowników w Polsce

Jesień Wałbrzyszan - WOD

Powrót do początku strony


www.stop-seksualizacji.pl Fundacja Świętego Mikołaja KONTAKT

Puls 1989 ©2017-2022 Ryszard Wieczorek